2015 m. kovo 18 d., trečiadienis

Fotoaparatų tipaiSveiki, brangūs skaitytojai. Daugelis jūsų jau pažįsta mane, tačiau tiems, kas praleido straipsnius apie mane, prisistatysiu. Esu Ana – fotografė iš Lietuvos, atvykau į Airiją prieš 5 mėnesius, įstojau į Fotografijos Institutą, ir jau sudalyvavau savo pirmoje parodoje. Esu fotografė-portretistė, domiuosi fashion industrijos fotografija, dirbu fotografe 7x7 Futbolo Federacijoje. Šie mano straipsniai bus skirti tiek mėgėjams,  pradedantiesiems, tiek ir tiems, kas turi patirties ir siekia aukštesnės fotografijų kokybės. Skaitydami šiuos straipsnius, ir vykdydami visas užduotis, jūs ne tik pamėgstate fotografiją, bet ir sukursite tvirtus santykius tarp savęs ir jūsų fotoaparato!

Fotoaparatų tipai
Fotoaparato pasirinkimas gali būti sudėtinga užduotis: ne tik dėl to, kad fotoaparatų rinka labai didelė, bet ir dėl to, kad egzistuoja  ne vienas fotoaparatų tipas. Ir jeigu tu nusprendei skirti nors kiek savo laiko fotografijai, reikėtų susipažinti su jais visais.
1.       Didelio formato fotoaparatai. Pirmieji fotografai įsivaizduojami žvelgiantys pro milžiniškus fotoaparatus, užsidengę galvą juodu audeklu. Ir tokia fotoaparatai ne tik praeities dalykas. Visai neseniai tokiais fotoaparatais buvo fotografuojamos aukštos kokybės peizažų, architektūros ir natiurmortų nuotraukos. Nors negalima neigti, kad komerciniame pasaulyje šią erdvę jau daugiau ar mažiau užvaldė skaitmeniniai fotoaparatai, tačiau didelį formatą iki šiol naudoja kai kurie menininkai. Didelio formato aparatams reikalingi 10X8 ar 5X4 colių negatyvai. Daugelis fotografijos meistrai , tokie kaip Edvardas Vestonas ar Anselis Adamsas iki šiol naudoja 10X8 colių nespalvotą juostelę. Didelio formato aparatai leidžia įvairiai koreguoti perspektyvą, jie visų geriausi norint kokybiškai užfiksuoti tonus, ryškumą ir smulkias detales.
2.       Vidutinio formato fotoaparatai. Šio tipo fotoaparatai naudojami su 6X9, 6X7 6X6 ir 6X4,5 cm negatyvais. Vidutinio formatų fotoaparatai metų metus buvo ir mūsų skaitmeniniame amžiuje yra profesionalų „darbiniai arkliai“, leidžiantys išgauti aukščiausios įmanomos kokybės skaitmeninius vaizdus. Dauguma gamintojų (tokie kaip Hasselblad) tame pačiame aparate panaudoja ir analoginę ir skaitmeninę technologiją. Vidutinio formato fotoaparatai yra brangesni, tačiau jie yra įvairiapusiai. Didžioji dalis madų ir reklamos nuotraukų fotografuojamos vidutiniu formatu.
3.       35 mm fotoaparatai. Jie dar dažnai vadinami „miniatiūriniais“. Ir taip vadinami jie todėl, kad pradėjus juos gaminti trečiajame XX amžiaus dešimtmetyje, tiek patys aparatai, tiek jų negatyvai buvo gerokai mažesni , nei įprasti didžiuliai to meto fotoaparatai.
4.       Kompaktiniai fotoaparatai. Iš tokių fotoaparatų, vadinamųjų „muilinių“ ir išaugo skaitmeniniai. Jų kainos yra labai įvairios. Kompaktinis fotoaparatas tinkamas keliaujantiems į žygius, kopiantiems į kalnus ar ekstremalaus sporto mėgėjams.
5.       Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai (DSLR) - tai naujos kartos veidrodiniai fotoaparatai, kurių sistemos pagrindą sudaro veidrodžių sistema, esanti fotoaparato viduje, pro kuriuos praeinant šviesa sukuria vaizdą. Šiuolaikiniai DSLR tikrai yra kaip kompiuteris su objektyvu, naudotis juo yra lengvai ir patogu. Didžiausią skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų pasirinkimą tiekia Canon, Nikon, Pentax, Panasonic, Sony gamintojai.
Nors daugumą žmonių šiais laikais naudoja kompaktinius fotoaparatus arba DSLR kameras, tačiau rinkdamiesi fotoaparatą sau, patarčiau palaikyti rankose kiekvieną iš visų išvardintų tipų ir nuspręsti sau, su kokiu norėtum draugauti.
Kitame laikraščio numeryje mes aptarsime iš ko susideda skaitmeninis fotoaparatas ir kaip jis fotografuoja.
P.S. Taip pat laukiu skaitytojų klausimus el.paštu anarosso@photograher.net. Su malonumu atsakysiu, pagelbėsiu ir pačius įdomiausius su atsakymais publikuosime sekančiuose numeriuose. 
KONKURSAS
Laikraštis „Lietuvis“ kartu su Ana Rosso Photography skelbia fotografijos konkursą. Tema: „Mūsų meilės vaisiai“. Siuskite savo nuotrauką el.paštu: anarosso@photography.net ir (Lietuvo el.paštas) kartu su aprašymu, vardu ir pavarde bei kontaktais. Nuotraukas priiminėsime iki Gegužės 1 dienos. Paskui  komisija atrinks 10 gražiausių, įdomiausių ir jausmingiausių nuotraukų ir paskelbs Facebook puslapyje, kur 2 savaites galės balsuoti skaitytojai, žiūrovai ir jūsų draugai. Laimės nuotrauka, surinkusi daugiausią balsų. Prizas: 2 valandų fotosesija nuo Ana Rosso Photography.
Ana Rosso Photography
+353 852 735 640

 
Kontaktai:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą