2014 m. lapkričio 19 d., trečiadienis

Airijos lietuviai – pilnateisiai Lietuvos liaudies partijos nariai

2014 m. lapkričio 2 d. Airijoje, Dubline, įvyko šventinis Lietuvos liaudies partijos, Airijos skyriaus narių pažymėjimų įteikimo vakaras. Renginyje  lankėsi Lietuvos liaudies partijos pirmininkas Andrius Šedžius, kuris skyriaus nariamas  įteikė nario pažymėjimus.
Renginio metu dalyviai klausėsi muzikines programos, bei dalyvavo šventineje loterijoje.


Partijos pirmininkas pasidžiaugė, kad tautiečiai, nesvarbu kur būtų, nėra abejingi Lietuvai, imasi iniciatyvos dalyvauti savo šalies politiniame gyvenime, atsakingai žiūri į artėjančius savivaldos rinkimus.

Airijos skyriaus pirmininkas J. Gumbelevičius savo kalboje pristatė įvykusius renginius skyriuje nuo jo įsikūrimo (2014m. kovo 31d.) Pasidžiaugė jog skyrius per keletą mėnesių sugebejo pritraukti apie 160 narių ir išlieka vienas aktyviausių skyrių partijoje. “Šiuo metu mūsų pagrindinis tikslas – gausinti skyriaus narių gretas, stiprinti valdymo aparatą, taip užtikrinant efektyvų ir veiksmingą skyriaus darbą“ - pabrėžė pirmininkas ir vardijo, kad skyriaus valdybai šiuo metu atstovauja Ridas Bieliajevas, Darius Narbutas, Mindaugas Butvinskas ir Audrius Gelčys, jau veikia finansų grupė, o artimiausiu metu bus įkurta ir etikos bei procedūrų komisija.

Pasak Airijos skyriaus pirmininko Jono Gumbelevičiaus, oficialus partijos nario pažymėjimo įteikimas – tai ne tik Airijoje gyvenančių lietuvių paskatinimas aktyviau imtis politinės veiklos, bet ir atsakomybė už tai, kas joje vyksta. Jis taip pat pasidžiaugė, kad partijos skyriaus gretas aktyviai pildo ne tik sostinėje Dubline įsikūrę tautiečiai, bet ir gyvenantieji  Navan, Monaghan, Oldcastle, Carrickmacross bei kitose vietovėse.

Toliau pirmininkas tesė, jog Lietuvos liaudies partijos Airijos skyriaus nariai užsimoję atlikti nemažai darbų, pradedant dvigubos pilietybės klausimu, lietuvybės stiprinimu išeivijos tarpe,  taip pat ketinama atidaryti Airijoje pusiau valstybės finansuojamą vaikų darželį, kuriame vaikai būtų ugdomi gimtąja kalba, – partijos vadovai dėl šio klausimo jau yra raštiškai kreipęsi į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją.

Pirmininkas informavo susirinkusius, jog artėjančiuose Lietuvos savivaldos rinkimuose teks proga sudalyvauti ir dviem Airijos skyriaus nariams, tai partijos vicepirmininkui, LLP Tarybos nariui bei skyriaus pirmininkui Jonui Gumbelevičiui ir skyriaus pirmininko pavaduotojui bei LLP Tarybos nariui Dariui Narbutui. Pastarieji savo jėgas išmėgins Šiaulių regione.

Renginio metu buvo akcentuota, jog Airijos lietuviai, neabėjingi politinei veiklai, mielai prašomi prisijungti prie šios politinės jėgos taip kartu siekiant bendrų užsibrėžtų tikslų tautos labui.

Airijos skyrius už paramą organizuojant renginį dėkoja atlikėjams: Raimondai Masiulytei, Jūrai Petkui, Monaghan vaikų grupei “Musmeriukai”, Carrickmackros vaikų grupei “Baltieji perliukia”.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą