2018 m. kovo 31 d., šeštadienis


MULLINGARE NUŠURMULIAVO VELYKINĖ MUGĖ


Pagaliau ir į Mullingarą buvo atkeliavusi mugė! Ilgai brandinta idėja įgyvendinta!


Saulėtas Verbų sekmadienis sukvietė visus į Mullingarą: ir norinčius parduoti, ir nusipirkti, ir smagiai praleisti laiką. Mullingaro „Rugby Klubas“ tiek lietuvaičių jau senokai neregėjo, o mašinų aikštelė buvo pilnutėlė, kaip per rimtas varžybas. Pirmieji atvyko prekiautojai. O jų sugužėjo tiek daug, kiek net neplanavom – geros trys dešimtys auksarankių! Kad visiems atsirastų vietos, teko net ir palapinę pastatyti. Sugužėjo, suvažiavo mugininkai ne tik iš Airijos, bet net ir iš Šiaurinės Airijos dalies.Ir pagaliau – mugė prasidėjo! Norinčių apsilankyti mugėje buvo tiek daug, kad sunkiai visi tilpo tiek salėje, tiek ir palapinėje. Žmonių srautas plūdo kaip gyva upė, sunku buvo prasibrauti nuo vieno stalo prie kito. Kiekvienas norėjo ne tik pasižiūrėti, bet ir pasikalbėti, pačiupinėti ir galiausiai nusipirkti prekę. O pirkti tikrai buvo ką! Nuo papuošalų margumyno, gintaro gaminių gausos, rankų darbo žvakių, išraižytų įvariausiais raštais, kvepiančių ar puoštų dekupažo technika – tiesiog neįmanoma buvo išsirinkti! 
O kur dar medžio darbai! Šaukštai, pjaustymui lentelės, verpstės, Velykų pramogoms skirti įrankiai, ir, žinoma, pačios verpstės. 
Neatsiliko nuo jų ir siuvinėtojai, mezgėjai, vilnos vėlėjai, odadirbiai. Iš tolo akį džiugino gėlių kompozicijos! Neapsiėjom ir be kepėjėlių, kurios prigamino šakočių, velykinių viščiukų, grybukų, duonelės. Ilgiausios eilės išsivinguriavo ties kaimiškomis gėrybėmis – visų pasiilgtais lietuviškais skilandžiais, kumpeliais, dešrytėmis... Šiam kvapui nenusileido vietoje malama kava.

O kokia gi mugė be muzikos? Savo skambiu balsu visus džiugino Solveiga, jai gitara pritarė Jonas Kriauklys, o vingrias polkos melodijas virtuoziškai išraitė Gintautas Gudanavičius.


Vaikai irgi nenuobodžiavo, nesistumdė tarp prekystalių. Jie žaidė su lazeriniais šautuvais ir, aišku, išbandė pripučiamos pilies tvirtumą.


Dėkojame visiems mugės dalyviams: prekybininkams, muzikantams, Mullingaro bendruomenės organizaciniam komitetui ir jums, mieli tautiečiai. Tikimės, kad ši pirmoji Mullingaro mugė nebus vienintelė ir paskutinė, tad atsisveikiname tik trumpam – iki kitų susitikimų Mullingare!!!
Daiva Kasikauskienė, MLB

2 komentarai:

  1. Get fast, affordable business and personal loans from SBA, Business financing with rates as low as 3%,Email: fundingcrowd13@gmail.com
    =============================================================
    Gaukite greitų, prieinamų verslo ir asmeninių paskolų iš SBA, verslo finansavimą, kurio palūkanos siekia vos 3 proc., El. Paštas: fundingcrowd13@gmail.com

    AtsakytiPanaikinti
  2. Kiekvienas, skaitantis tai, turi tikėti ir būti pozityviai nusiteikęs, nes dirba didesnės jėgos, nei kada nors įsivaizduojate. Tai pagerės, kai tuo tikėsite ir elgsitės, o tada kiekviena jūsų situacija pamažu keisis į gerąją pusę. Po susitikimo su daktaru EGWALI sutvarkiau daiktus su savo sutuoktiniu. Mano sąjungą sužlugdė nenugalimos jėgos, nežinodamos, kad pagrindinis tikslas yra mano santuoka, mes turėjome nuolatinių problemų jų neišsprendę, tačiau viskas atsigavo po DR EGWALI atvykimo, nes esame laimingi ir gyvename taikoje, be jokios abejonės, labai rekomenduočiau tiems, kuriems reikia gero rašybos, tai tikrai patikima bet kokiems klausimams, su kuriais susiduriate, nesvarbu, ar tai meilė, apsauga, pinigai ar psichinės galios. Dr EGWALI yra tikras dalykas. Rašykite jam el. Paštu Dregwalispellbinder@gmail.com arba „Viber“ / „WhatsApp“ +2348122948392

    AtsakytiPanaikinti