2016 m. birželio 17 d., penktadienis

Vaiko ir globos įstatymas. Vaikas bus pamatytas ir išgirstas.Naujas įstatymas įsigaliojo nuo 2016m. sausio 18d. Šis įstatymas keičia senąjį įstatymą ir jo požiūrį į vaikus. Sistema nuo šiol vertina vaikų nuomonę ir suteikia daugiau teisių vienišiems tėvams, ypač tėčiams ir tos pačios lyties poroms. Įstatymas taip pat apibrėžia naują žmonių grupę, kuri gali siekti globos teisių. Naujas įstatymas modernizuoja teisę šioje srityje ir pabrėžia vaikų pasirinkimo svarbą.

Po 2015m. referendumo konstitucijoje įsigaliojo straipsnis 42A, kuris siekia apsaugoti svarbiausius vaikų interesus. Nuo šiol tai turi būti pagrindinis prioritetas teismuose, kuris atsižvelgia į keletą faktorių. Tam tikrų faktorių svarba bus sprendžiama atsižvelgiant į kiekvieną atvejį individualiai. Vaiko laisvai išreikštas požiūris (tiesiogiai ar per eksperto ataskaitą) bus vertinamas atsižvelgiant į vaiko amžių ir brandą. Taip pat atsižvelgiama į tokius faktorius kaip vaiko santykiai su kiekvienu iš tėvų, fiziniai, psichologiniai ir emociniai poreikiai ir vaiko auklėjimas, tam tikros charakteristikos ir kiekvieno iš tėvų pajėgumas pasirūpinti vaiku.

Pakeitimai globos įstatyme reiškia  ͈automatines  globos teises nesusituokusiems tėvams nuo 2016m. sausio. Tėvas privalo gyventi su kūdikio motina 12 mėnesių be pertraukų ir bent trys mėnesiai iš šio laikotarpio turi būt po vaiko gimimo. Tačiau tėvui vistiek reikėtų gauti oficialų pareiškimą iš teismo. Susituokę ar sudarę civilinę partnerystę gali siekti globos, jei gyveno su motina/tėvu daugiau nei trejus metus ir dalinosi atsakomybe daugiau nei metus. Laikini globėjai su ribotomis teisėmis dabar gali būti primažinti globėjais. Taip pat globėjais gali būti paskirti giminaičiai, įskaitant brolius/seseris, senelius, tetas ir dėdes. Įstatymas buvo atnaujintas ir sukūrė modernias, lankstesnes sistemas, kurios atitinka pokyčius visuomenėje.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą