2016 m. kovo 8 d., antradienis

KAZIUKO MUGĖ, DUNDALK 2016Štai ir praūžė Kaziuko mugės šventė Dundalko mieste, Airijoje. Mugė dažniausiai rengiama artimiausią sekmadienį iki Šv. Kazimiero dienos, kovo 4 d. Taigi, Dundalko Lietuvių bendruomenė ir surengė šventę tautiečiams sekmadienį, vasario 28 dieną.
Dalyviai subėgo ne tik iš Airijos įvairių miestų ir
miestelių, bet ir iš Šiaurinės Airijos, bei Lietuvos.
Nemažai dalyvių buvo ir vietinių Airijos, Dundalk‘o gyventojų. Ši mugė, tai ne šiaip sau, o folkloro mugė, kurioje žmonės pardavinėja savo pagamintus liaudiškus dirbinius. Paskutinį žiemos savaitgalį šokom, dainavom, linksminomės, o išalkę cepelinų valgėm. Ir ko tik nebuvo čia: vyko net kelios kūrybinės dirbtuvėlės vaikams, saldi vata ne vienam vaikui pasaldino lūpas, o kur dar rūkyta mėsytė, žuvytė, čeburėkai, kibinai  ir sūriai... tikrai nieko netrūko . Visko ir neišvardinsi. Ir kaip visada ,,per barzdą varvėjo, burnoje neturėjom“. Mugę puošė svarbiausias atributas – verba, gaminama iš išdžiovintų margų gėlių ir žolių. Buvo daug prizų , siurprizų ir daug kitokių linksmybių.
Vedėjas, Tomas Kizelis, vos spėjo pranešinėti vieną po kito šventės dalyvius. Pirmieji pasirodė Dundalko Kovo 11 – osios lituanistinės mokyklos vaikučiai. Juos pakeitė  nuostabaus balso dainininkė  Džastina Jankaitytė iš Carrickmackros miestelio. Didelį ačiū tariame ambasadorei Rasai Adomaitienei atvykusiai pas mus su savo kolegomis. Folkloru mugėje linksmino net du tautiniai kolektyvai: tai ansamblis ,,Dobilas” iš Dublino ir lietuvių liaudies šokių kolektyvas ,,Spiečius” iš Šiaurinės Airijos. ,,Elonos studija” atsivežė šokėjus nuo mažiausių  iki didžiausių, o vaikų choras ,,Baltieji perliukai” savo dainomis džiugino  visus, net ir tuos, kurie atėjo tik apsipirkti.
Na, o vakare šventės dalyvius džiugino kantri muzikos atlikėjas iš Lietuvos Virgis Stakėnas. Vakaras buvo nuostabus, jaukus, pilnas gerų emocijų. Labai smagu buvo matyti koncerte ir vaikus. Smagu, kad tėveliai suteikia jiems progą išgirsti ir susipažinti su kantri muzikos tėvu.
Viskas gerai, kas gerai baigiasi. Smagu buvo ir šventė taip greit
praėjo. Iki kitų malonių susitikimų. Ir dar ...
Nuoširdžiai dėkojame mūsų generaliniam rėmėjui  parduotuvių tinklui „Polo Store Dundalk“, telekomunikacijoms „Lycamobile“, svečių namams „Glen gat house“ už šiltą Virgio Stakėno priėmimą jau ne pirmą kartą, automobilių nuomai Lietuvoje „CarsRent24.lt“, bei mūsų mylimiems, ištikimiems ir visada mus gelbėjantiems vežėjams „ Mv Transportui“, už nuostabų plakatą „Liutas Pictures“ ir už informatyvų žinių platinimą laikraščiui „Lietuvis“, bei už informacijos dalinimąsi „1000sAds.com“
Už sustabdytas akimirkas dėkojame „D&S photography”
Tekstas: Dundalko Lietuvių bendruomenė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą