2018 m. kovo 31 d., šeštadienis


Mullingar’e – pirmasis Airijos viduryje veikiančių lituanistinių mokyklų vadovų ir mokytojų susitikimas
Kovo 25 d., sekmadienį, Mullingar (Westmeath county) lituanistinė mokykla “Bičiuliai” pakvietė lituanistinių mokyklų vadovus ir mokytojus aptarti svarbių lituanistinėms mokykloms veiklos klausimų ir pasidalinti šio pavasario gausiais lietuviškų mokyklų renginiais ir šventėmis.


Mullingar miestas yra viduryje Airijos ir aplink jį yra gausus ratas lituanistinių mokyklų: Tullamore, Longford, Trim, Cavan. Norinčių buvo daug dalyvauti, bet ne visi galėjo atvykti.

Susitikime dalyvavo LR ambasadoriaus Airijoje patarėja Virginija Umbrasienė, praktiką Lietuvos ambasadoje atliekanti Justina, Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis, Donata Simonaitienė, Cavan lituansitinės mokyklos „Gintarėlis“ vadovė ir Laimontas Simonaitis, Rima Zobernienė su dukra Irena, Trim lituansitinės mokyklos „Šaltinėlis“ vadovė bei aš, susitikimo iniciatorė, Jurgita Stučkaitė, Mullingar lituanistinės mokyklos „Bičiuliai“ vadovė. 

Susitikimo vizija – bendradarbiavimas su aplinkinėmis mokyklomis, dalijimasis mokymo patirtimi, džiaugsmais ir sunkumais. Mano tikslas yra organizuoti mokytojams metodinius užsiėmimus, kurių metu mokytojai dalintųsi savo sukurtomis metodinėmis priemonėmis.  Mūsų mokykla yra nedidelė ir mes dirbame dviese, aš ir mokytoja Daiva Kasikauskienė, todėl mums išvykti į Dubliną dažnai nepavyksta, kadangi mes abi mokome vaikus, o laisvus šeštadienius galima ant pirštų suskaičiuoti. 

Pirmasisi susitikimas buvo labai įdomus – visiems klausimams aptarti net laiko pritrūko. Dalinomės idėjomis, kėlėme klausimus ir bandėmė ieškoti atsakymų.

Mokymas yra kūrybinis procesas, tačiau mus vienija noras mokyti ir mokytis lietuvių kalbos, puoselėti tradicijas. Mokytojai atiduoda labai daug energijos ir laiko, ruošdamiesi pamokoms, kurdami planus, atsižvelgdami į vaikų poreikius. Moksleiviai ateina kiekvienais metais su kitokiais poreikiais ir mes, mokytojai, turime labai greitai adaptuotis. Mano giliu įsitikinimu, reikalingi susitikimai, darbo grupės, kad pasiektume geresnių rezultatų ir patys pasisemtume kūrybinės energijos.

Birželio mėnėsį vėl planuojame kviesti lituanistinių mokyklų vadovus ir mokytojus į susitikimą.

Dėkojame visiems dalyvavusiems už idėjas, šiltą ir draugišką atmosferą.

Jurgita Stučkaitė, Mullingar lituanistinės mokyklos „Bičiuliai“ vadovė 
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą