2016 m. sausio 28 d., ketvirtadienis

Laisvės Gynėjų dienos minėjimas MullingareSausio 16-ą dieną, šeštadienį, Mulingaro Lietuvių Bendruomenė susirinko Loreto Koledžo sporto salėje paminėti Laisvės Gynėjų dieną, prisiminti ir pagerbti neįtikėtinai drąsius žmones, stojusius be ginklo ar šarvo prieš Sovietų tankus ir automatais ginkluotus karius, tikrąja to žodžio prasme savo kūnais dengusius Lietuvos nepriklausomybę ir valstybingumą 1991-ujų sausio 13-ąją.

Nepaisant santūrios Laisvės Gynėjų dienos minėjimo prasmės, susirinkusiųjų nuotaika buvo kuo puikiausia – šį kartą įsimintiną datą pažymėjome sporto švente! Kaip visi tautiečiai (ir ne tik) puikiai žino, sujungus žodžius „sportas“ ir „Lietuva“ galimas tik vienas atsakymas: „krepšinis“. Tad nėra ko stebėtis, jog koledžo salėje nuo pat 6-os valandos vakaro skrajojo ar ne visa dešimtis įvairiausių kamuolių, energingai vaikomų įvairaus amžiaus sporto entuziastų. Vos per keliolika minučių į gatvės krepšinio turnyrą prisiregistravo net penkios komandos. Teisėjas Andrius Jonušas energingais švilpuko signalais išvaikė draugiško chaoso apimtus mėgėjus ir dešiniajame salės gale užvirė arši kova tarp Bendruomenės aukštaūgių dėl pirmojo turnyro prizo: „Vytautoˮ mineralinio vandens pakuotės, rūkytų “Fanų” dešrelių ir €30 parduotuvės “Lituanica” čekio.
Kol tėveliai linksminosi sirgdami už krepšinio komandas, Bendruomenės pirmininkė bei renginio organizatorė Daiva Kasikauskienė kartu su Alvita Petraitiene bei Erika Gudaitienė subūrė mažesniuosius šventės dalyvius estafetei. Vaikams teko nelengvas iššūkis  „bėgti lėkštėmis“ , nešti teniso kamuoliuką lėkštėje, šliuožti suoliuku, bėgti suoliuku, varytis kamuolį kaip krepšininkams, ridenti kamuolį teniso rakete,  „sodinti ir surinkti bulvesˮ. Vaikai dalyvavo taip energingai, jog nepaisant ereliško teisėjų žvilgsnio absoliučių laimėtojų nustatyti nepavyko ir “Lituanica” padovanotą pergalės tortą pasidalino visi suplukę dalyviai.
Taip energingai leidžiant laiką, pirmoji renginio valanda prašvilpė net nepastebėta. Tėvelių ir vaikų užsiėmimą laikinai sustabdė atvykęs Eglės ir Liutauro Naujalių kibinų ir karšto sultinio desantas. Sportininkų įkalbinėti nereikėjo – tuojau pat nusitiesė eilė norinčių pasivaišinti. Tiesa, kažkas paburbėjo, kad girdi, 1991-ais prie Aukščiausios Tarybos maistą dalino nemokamai, į ką burbekliui tuojau pat atsakė, jog šiais laikais tankai už dyką taip pat nepuola.
Pasistiprinę suaugusieji stojo stebėti finalinių varžybų tarp komandų „Organic Juice“ ir „Legion 2“. Priešininkai buvo išties verti vienas kito. Pagal geriausias krepšinio dramos taisykles, pergalę rezultatu 15:14 iškovojo „Organic Juice“ komanda, pataikiusi lemiamą metimą jau aidint pratęsimo pabaigos sirenai.
Kol suaugusieji įnirtingai kovėsi dėl pirmosios vietos, vaikai spalvino sporto tema piešinius, už kuriuos vėl buvo apdovanoti pasakiško skonio varškės sūreliais ir čiulpinukais.
Jaunimas, pasistiprinęs sūreliais, susigrūmė nei kiek ne mažiau intensyviose vaikų krepšinio varžybose kitoje salės pusėje. Komandos pasiskirstė pagal ilgaamžę kiemų krepšinio tradiciją: penki dičkiai prieš visus likusius mažiukus. Kadangi teisėjų nebuvo, varžybose įsivėlė nemažai taisyklėse nenumatytų elementų, labiau tapatinamų su regbio žaidimu. Sunku pasakyti, kuri komanda naudojo daugiau taktinių manevrų „ nešimas po pažastimi“ bei „išlupkim kamuolį iš rankų“, bet visiems buvo linksma.
Bendruomenės švenčių tradicija – kvadrato varžybos – uždarė renginį komandoms sužaidus itin draugišku rezultatu 1:1. Paskubomis apdalinti prizais, diplomais ir rėmėjų dovanomis – “Lituanica”, “Organic Juice club” čekiais bei „Pietūs į namusˮ karštais čeburekais – dalyviai išsiskirstė pačios aukščiausios nuotaikos. Renginio metu sportininkai malšino troškulį “Apache pizza” padovanotu mineraliniu vandeniu.
Bendruomenės vardu dėkoju renginio organizatoriams: pirmininkei Daivai Kasikauskienei, Alvitai Petraitienei, Ingai Bendžiūnienei, Erikai Gudaitienei, Ingridai Mečkauskienei, Jolitai Blockienei , Vilmai Grinienei, Ernestai Šlionytei, Vitai Vilkei, taip pat “Legion LT” treneriui Audriui Jonušui ir krepšinio teisėjui Ričardui Vilkui. Renginį paveikslavo ištikimasis foto-korespondentas Andrius Solomenikovas (Andyphoto Graphylt).

Andrius Guzaitis

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą