2018 m. vasario 14 d., trečiadienis

Vyriausybė pasiūlė bausmes besimokantiems vairuotojams
Vairuotojai, kurie leis mokiniams-vairuotojams sėsti už savo automobilio vairo, gali būti nubausti 2 000 eurų bauda ar net įkalinti, rašo "Irish Mirror".

Nauji pasiūlymai, dėl kurių vakar susitarė Vyriausybė, numato, kad tėvai, kurie  leis vaikams vairuoti savo automobilius, bus nubausti nemenka bauda arba šešiems mėnesiams pasodinti į kalėjimą.

Kelių eismo įstatymas (Road Traffic Act) turi būti iš dalies pakeistas, kad būtų galima padidinti baudas ir leisti Garda konfiskuoti transporto priemones, įskaitant žemės ūkio ir komercines transporto priemones.

Šiuo metu su besimokančiais vairuotojais turi važiuoti asmuo, turintis pilnas teises (Full Licence), priešingu atveju gali būti skiriama iki 1000 eurų siekianti bauda.

Nepriklausomas parlamentaras Mattie McGrath paragino transporto ministrą Shane Ross nedelsiant sustabdyti šiuos pasiūlymus, nes jie “sukeltų didžiulį žmonių pasipiktinimą, ypač tų, kurie gyvena kaimo vietovėse”.

Jis pridūrė, kad “pasiūlymas yra visiškai neproporcingas: “Jei ministras Shane Ross rimtai siūlys šias naujas pataisas, pagal kurias bus galima konfiskuoti ir žemės ūkyje naudojamas transporto priemones, o pačius ūkininkus įkalinti, tada jis tikrai nieko neišmano apie kaimo gyvenimą. Kaip ministras ketina praktiškai įgyvendinti šį keistą pasiūlymą? Juk tai visiškai neįgyvendinamas pasiūlymas, be to, jis gali sugriauti ūkines veiklos sritis, kurios ir taip vos išgyvena. Pasakyti ūkininkams, kad jie gali būti įkalinti ar jų transporto priemonė konfiskuota, jeigu jie leis savo dukrai ar sūnui pavairuoti kieme traktorių, yra neįtikėtina nesąmonė”, - sakė Mattie McGrath.

Transporto ministras Shane Ross pateikė naujus pasiūlymus po tragiškos avarijos, kuri 2015 metais įvyko Cork, kuomet dėl besimokančio vairuotojo kaltės, kuris važiavo be lydinčio asmens, žuvo Geraldine Clancy ir jos dukra Louise.

Per kelias savaites naujas Kelių eismo įstatymo pataisas dar turės peržiūrėti Parlamento komitetas.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą