2014 m. rugsėjo 14 d., sekmadienis

Nemokamo vandens bus mažiau nei žadėta prieš rinkimus

Nuo savivaldybės ir Europos Parlamento rinkimų Airijoje praėjo šiek tiek laiko, tačiau jau pasirodė pirmosios žinios apie klaidingus priešrinkiminius politikų pažadus. Laikraštis Irish Independent atskleidė, kad įvedus mokestį vandeniui, šeima kiekvienam vaikui gaus po mažesnį nemokamo vandens kiekį negu vyriausybės buvo pažadėta prieš rinkimus.

„Irish Water“ atliktų tyrimų duomenimis, vaikai sunaudoja mažiau vandens nei buvo numatyta anksčiau, tačiau valdininkai atsisako nurodyti konkrečius skaičius. Prieš tai buvo teigiama, kad kiekvienam vaikui bus suteiktas minimalus nemokamo vandens kiekis – 104 litrai per dieną arba 38 000 litrų per metus. Šis sumažinimas turės įtakos daugiau nei 1,1 mln vaikų iki 17 metų amžiaus.
Vyriausybė tvirtina negalinti keisti minimalaus vandens kiekio kiekvienam vaikui ir teigia, kad šis vandens kiekis bus toks pat kaip ir žadėta – iki 38 000 litrų per metus, ir ši suma buvo apskaičiuota remiantis jau įdiegtų vandens skaitiklių rodmenimis. „Irish Water“ teigimu, skaitiklių duomenys rodo, jog vaikai suvartoja mažiau vandens nei buvo apskaičiuota.
Remiantis anksčiau atliktais Aplinkos departamento skaičiavimais, kiekvienas suaugęs sunaudoja vidutiniškai 150 litrų vandens per dieną, o vaikai – 104 litrus.
Pranešama, kad nustatant nemokamo vandens vienam namų ūkiui dydį, kainos bus reguliuojamos pagal skaitiklių rodmenis. Buvo ištirta maždaug 1650 namų ūkių, jau turinčių vandens skaitiklius, nurodant, kiek žmonių juose gyvena, kiek yra miegamųjų vietų, koks yra namo projekto tipas, skelbia „Irish Water“.

Kaip žinote, sąskaitos už suvartotą vandenį gyventojus pasieks kitų metų spalį ir 1,35 milijono šeimų yra labai svarbu, koks bus nemokamo vandens minimumas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą