2014 m. gegužės 2 d., penktadienis

Pranašiškų sapnų paslaptys

Šiuo metu Airijoje gyvenanti psichologė Aura daugiau nei 20 metų domisi sapnais ir jų aiškinimu. Asmeninį sapnininką kurianti specialistė teigia, kad sapnai – tarsi sielos filmas. Kartais prieš svarbius gyvenimo įvykius jie perspėja apie tai, kas iš tiesų laukia žmogaus. Ezoterikos mokslų žinovė sutiko praskleisti pranašiškų sapnų šydą.


Tikite pranašiškais sapnais? Galbūt teko netgi susapnuoti?
Taip, teko susapnuoti ne vieną pranašišką sapną. Tikiu, kad jie pildosi.

Kaip apibūdintumėte pranašišką sapną?
Pranašiškas sapnas – tai toks nakties reginys, kuriame galima pamatyti realybėje įvyksiančius įvykius. Tačiau iš pradžių vertėtų paminėti, kas apskritai yra sapnai ir kodėl vieni žmonės juos prisimena, o kiti – ne. Gyvuoja nuomonė, kad sapnas – tai unikali psichikos būsena, būdinga žmogui, kai visi jutimo organai ir kūnas ilsisi. Miegas – neatsiejama gyvenimo dalis. Dažniausiai jis skirstomas į gilų, jautrų, ramų arba neramų. Nuo to, kaip žmogus miega, ir priklauso, ką jis sapnuoja. Sapnai atskleidžia žmogaus problemas. Tai dar kartą įrodo, kad asmuo vienu metu gyvena dviejuose pasauliuose – fiziniame ir dvasiniame. Miegodamas nejaučia savo kūno, bet žino, kad tai jis. Sapne galima judėti, kalbėti, girdėti, išgyventi visus jausmus. Daugumai tai atrodo kaip anapusinis 3D formato gyvenimas. Tai tarsi sielos filmas apie save, kuris regimas kas naktį.
Dažniausiai pranašiški sapnai sapnuojami prieš reikšmingus gyvenimo įvykius, katastrofas, nelaimes. Žodis „pranašiškas“ siejasi su žodžiu „praneša“, t. y. suteikiama informacija pasąmonei, kad kažkas sapnuojančiajam įvyks. Taip žmogaus psichika informuojama apie ateitį ir iš anksto ruošiamasi išgyventi tą įvykį, kad sumažėtų ateinančio nutikimo ir streso poveikis realybėje. Miegant prieš savo ego ir valią prarandamas gebėjimas viską vertinti logiškai. Todėl gamta ir dovanojo miego būseną, kad būtų galima visus ateities įvykius iš anksto išgyventi sapnuose. Dauguma patyrė déjà vu jausmą – tarsi buvo atsidūrę tokioje situacijoje, kalbėjosi su tais pačiais žmonėmis, jautė tuos pačius kvapus ir pan. Tikima, kad kiekvienas asmuo turi antgamtinių galių nukeliauti į ateitį ir pamatyti, kas jo laukia.

Kodėl tokie sapnai yra svarbūs? Ar įspėjimas apie ateities įvykius suteikia galimybę pakeisti likimą?
Tokie sapnai iš tikrųjų turi daug svarbios informacijos. Ypač jei žmogui nepavyksta rasti atsakymo į rūpimus klausimus. Kuo ilgiau jis galvoja apie problemą, tuo ryškesni būna sapnai, t. y. atsakymai. Jie gaunami iš pasąmonės ir užšifruota simboline kalba, todėl svarbiausia mokėti juos teisingai aiškinti. Galima pasitelkti sapnininkus. Tačiau geriau, kai žmogus sapnus užrašo į sąsiuvinį ir pats kuria jų reikšmių aiškinimus, seka įvykių eigą bei intuityviai supranta, ką koks simbolis reiškia. Ne visada apie nelaimę įspėjantys sapnai būna priimami rimtai. Taip atmetama galimybė pakeisti ateitį. Dažniausiai žmonės netiki sapnais ir juos ignoruoja. Deja, be reikalo...

Anot vienos teorijų, pranašiški sapnai būna tik susapnuoti tam tikrą dieną arba valandą. Ką apie tai manote?
Nežinau, kuo ta teorija pagrįsta, nes susapnuoti pranašišką sapną galima bet kada ir visiškai netikėtai. Pavyzdžiui, prigulus pokaičio.

Kaip atskirti, kad sapnas yra pranašiškas?
Dažniausiai gerą intuiciją turintys asmenys jaučia, kad susapnavo ką nors reikšmingo. Tie, kurie į sapnus nekreipia dėmesio, dažnai patenka į įvairias keblias situacijas. Paskui save kaltina, nes sapnavo ką nors panašaus, tačiau nekreipė dėmesio. Vėliau jau būna per vėlu ką nors keisti.

Kokie dažniausiai pasitaikantys pranašiškų sapnų simboliai? Ką jie reiškia?
Priklauso nuo to, ką sapnas pranašauja. Didelės įtakos turi tai, koks žmogus sapnuoja, kokia jo pasaulėžiūra, profesija, laisvalaikio pomėgiai ir pan. Pavyzdžiui, itin dažnai žmogus sapnuoja vandenį arba nuogumą. Vieniems jis reiškia viena, kitiems – ką kita. Sapną galima aiškinti kaip gresiančią ligą arba kaip neišvengiamą pažeminimą. Vanduo visada siejamas su apsivalymu, atsinaujinimu. Itin gerai sapnuoti tyrą vandenį, o nešvarus, dvokiantis arba karštas pranašauja sveikatos problemas. Nuogumas reiškia nemalonumus versle, nesutarimus su artimaisiais, apkalbas darbe arba pašlijusią sveikatą. Labai dažnai žmonės sapnuoja pinigus: juos randa, pameta arba išlošia. Dažniausiai tai reiškia finansines problemas, nepriteklių, apgaules, vagystes. Labai nemalonu sapnuoti katastrofas, nelaimingus atsitikimus, ypač kai asmuo sapne regi mirusį giminaitį ar net kalbasi su juo. Dažniausiai žmonėms kyla toks klausimas: „Ar man kas nors nutiks?“ Tai gali būti tik perspėjimas apie nesėkmingą sandorį arba kelionę, kurią susiplanavo sapnuojantysis ir kurią galbūt geriau atidėti. Taip pat labai dažnai mamos sapnuoja savo vaikus ir regi įvairius nutikimus. Motiną su vaiku sieja stiprus ryšys. Nesvarbu, kiek atžalai metų, gimdytoja ją puikiai jaučia. Per didelis nerimas dėl vaiko motinai gali sukelti neigiamų jausmų virtinę ir išprovokuoti slogius, nieko gero nežadančius sapnus.

Ką patartumėte tiems, kurie nori geriau suprasti sapnus?
Visų pirma kliautis intuicija – ji niekada nemeluoja ir padeda priimti teisingus sprendimus. Tinkamas būdas geriau įsiminti ir suprasti sapnus – įprasti juos užsirašyti, netgi iš pirmo žvilgsnio nereikšmingus. Bėgant laikui pastebima, kad tam tikri simboliai kartojasi ir daro įtaką gyvenimui. Tada galima juos aiškinti ir daryti išvadas.

Teigiama, kad pranašiškus sapnus dažniau regi moterys, tačiau dažniausiai jie būna susiję su vyrais.
Nebūtinai. Pranašiškus sapnus gali sapnuoti visi. Kiekvienas esame prijungti prie bendro Žemės informacinio lauko. Miegant pasąmonė išsilaisvina nuo kūno pančių, ego ir nesunkiai gali gauti reikiamą informaciją apie praeitį bei ateitį. Žinoma, moterys yra emociškai šiek tiek jautresnės.

Pranašiškas sapnas gali perspėti ir apie rūpesčius bei tykančias nelaimes. Tokie nakties reginiai kelia baimę. Ką tokiu atveju daryti ir kaip nusiraminti?
Visa informacija, kuri gaunama iš supančio pasaulio, užsifiksuoja pasąmonėje ir fiziniame kūne. Smegenys atspindi tik tai, kas per dieną išgyventa. Ne tik žmogus mąsto, jaučia, bet ir jutimo organai – klausa, uoslė, rega – dirba visu pajėgumu. Todėl miegant informacija, patekusi į pasąmonę, apdorojama, įvertinama ir sudėliojama į tam tikras lentynas. Iš tiesų žmonės unikalūs tuo, kad ta informacija, kuri atsidūrė pasąmonėje, neapdorojama sąmoningai. Vėliau sapnuose ji gali virsti košmarais ar fantastiškais reginiais, kuriuose veikia pabaisos, vyksta karai ir pan. Itin jautriems žmonėms, kurie negeba atsispirti neigiamai informacijai, patartina prieš miegą melstis, medituoti ar pan. Pavyzdžiui, mažiems vaikams galima bandyti pažaisti su vaizduote – apgalvoti visus dienos įvykius, netgi nemalonius, įsivaizduoti, kad rūpesčiai sudedami į kuprinę, ir ji paliekama už miegamojo durų. Ryte atsibundama žvaliai nusiteikus ir gerai pailsėjus.

Ar įmanoma išmokti sapnuoti pranašiškus sapnus? Galbūt tai aukštesniųjų jėgų suteikta dovana?
Manau, kiekvienas žmogus yra sapnavęs pranašišką sapną. Egzistuoja daug metodikų, lavinančių vaizduotę, pojūčius ir intuiciją. Naudojantis jomis, šį procesą galima įvaldyti gana neblogai. Nemanau, kad tai būtų aukštesniųjų jėgų suteikta dovana. Visi turime vienodas galimybes, tik vieni yra jautresni, o kiti – ne. Gamta nieko neskriaudžia, kiekvienas gali sapnuoti sapnus – ir mažas, ir didelis. Tai nepriklauso nei nuo žmogaus statuso, nei nuo kilmės.

Ko palinkėtumėte skaitytojams?
Linkiu sapnuoti tik gerus sapnus. Kad miegas būtų saldus ir ramus, kad siela ir kūnas pailsėtų ir sutiktų naują dieną turėdami jėgų naujiems gyvenimo iššūkiams įveikti.
Kai niekas nemato ir niekas negirdi,
Tai angelo balsas ateina į širdį,
Ir tamsiąją naktį paguodžia mus tyliai,
Ir laimina tuos, kurie tiki, laukia bei myli...

Giedrė Miliūnaitė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą