2014 m. gegužės 5 d., pirmadienis

Kaip šv. Velykas šventė Korko lietuviai


Saulėtą šv. Velykų popietę Fitzgeraldo parke švęsti šv. Velykų susirinko Korke gyvenantys lietuviai.
Šventės dalyviai atsinešė savo margintų kiaušinių parodai, o šventės vedėja papasakojo pasaką, kodėl žmonės pradėjo kiaušinius marginti.
Visi smagiai leido laiką dalyvaudami įvairiose estafetėse, žaidimuose ir rungtynėse. Rungtyniavo tiek vaikai, tiek suaugusieji. Vaikai stengėsi išpūsti kuo didesnį balioną, važiavo smagiu balionų traukiniu, linksmai krypavo kaip ančiukai. O suaugusieji stengėsi išsiaiškinti, kurie jų greičiausi ir kurie stipriausi, nešdami kiaušinį šaukšte ir traukdami virvę. Po rungtynių vaikų laukė staigmena – Velykų kiškių išbarstyti šokoladiniai kiaušiniai.
Vaikams linksmiausia šventės dalis buvo margučių ridenimas. Žibantys, raudoni, mėlyni, geltoni, oranžiniai margučiai nuostabiai mirgėjo žalioje pievoje. Vaikams ridenant kiaušinius paridenti juos susigundė ir tėveliai. Šventės pabaigoje norintieji šokinėjo lyg zuikučiai per supamą virvę.
Buvo džiugu matyti visus kartu švęsti Velykų susirinkusius lietuvaičius. Dėkojama organizatoriams ir dalyviams už dar vieną margą šventę, Daivai Girdenytei – už nuotraukose įamžintas šventės akimirkas.
Parengė Inga Girdenytė

Nuotraukos Daivos Girdenytės

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą