2018 m. balandžio 1 d., sekmadienis


Aistis Šlajus: “Aktyvus gyvenimo būdas yra gera priklausomybė”Vos ne visuose svarbiausiuose renginiuose, kuriuos rengia Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje, Lietuvių bendruomenės, dalyvauja ir Airijos lietuvių bėgikų klubas. Apie klubo įsikūrimą ir jo veiklą laikraštis "Lietuvis" kalbasi su vienu iš jo steigėjų – Aisčiu Šlajumi.


“Airijos lietuvių bėgikų klubas įsikūrė 2013 metų liepos 17 dieną, o idėja kilo per liepos 6-os dienos Karaliaus Mindaugo dienos minėjimą, viešint Lietuvos Respublikos ambasadoje Dubline. Buvom trys iniciatoriai ir idėjininkai: Tadas Kubilius (tuo metu dirbęs konsulu LR ambasadoje), Romualdas Sriubiškis ir aš”, – pasakoja Aistis. 


Pasiteiraujame, ar visi trys lig šiol ir vadovauja klubui? Aistis nusišpyso ir sako, kad oficialių vadovų klubas neturi. “Tačiau turime iniciatyvininkus, kurie turėdami laiko kviečia kitus prisijungti prie klubo idėjų įgyvendinimo. Iš aktyviųjų organizatorių norėčiau paminėti Danguolę Nacienę, Eriką Aurylaitę, Mindaugą Igarį, taip pat Tadą Kubilių, kuris jau negyvena Airijoje bei Romualdą Sriubiškį, kuris jau taip pat yra Lietuvoje. Klubo idėjininkai ir lyderiai keičiasi nuolatos, jais gali būti kas nori, kas turi entuziazmo ir noro organizuoti renginius ir juose dalyvauti. Klubas neturi pastovaus narių skaičiaus – mes esame virtualiai bendraujantis klubas, be patalpų ir oficialumų. Mūsų bazės – Dublino miesto parkai. Stengiamės keisti vietas, kad neatsibostų, bet patogiausias turbūt “Phoenix” parkas Dubline, nes jis visiems pasiekiamas. Nors esame bėgę ir Galway, ir Ballinrobe ir kitose vietovėse. Na, o jei skaičiuotume nors vieną kartą atėjusius į klubą, tikrai surinktume bent 250 žmonių per ketverius metus, nuo tada, kai klubas pradėjo egzistuoti. Na, o jeigu rimtai, tai visgi galime sakyti, kad klubas turi apie 20-25 nuolatinius narius, – pasakoja Aistis. – Mes priimame visus, kurie nori judėti ir kuriems tinka ir patinka mūsų idėjos, pasiūlymai ir gyvenimo būdas. Visiškai nėra jokių apribojimų. 


Manau, kad yra žmonių, kurie galvoja, kad mes priimame tik tuos, kurie nerūko, negeria, valgo tik sveiką maistą, tačiau taip nėra. Klubą visi renkasi laisva valia, tačiau visi žinome, kad bėgantys ir judantys žmones savaime gyvena sveikiau. O norint prisijungti prie mūsų, tereikia sekti mūsų rengiamus bėgimus/akcijas ir atvykti į vietą, kur vyksta renginys, na, o ten mes jau visais pasirūpinsime. Klubas yra visiškai nemokamas ir jokių procedūrų prisijungti prie mūsų nėra! Mes bendraujame su visais, kurie nori bendradarbiauti ir bendrauti su mumis: ir su Airijos lietuvių bendruomene, ir su Lietuvos Respublikos ambasada Dubline, su Airijos lietuvių dviratininkais, krepšininkais...” Pasiteiraujame, ar yra tokių šeimų, kurios visi nariai – nuo didžiausio iki mažiausio – yra klubo nariais?


Kiek pagalvojęs, Aistis atsako: “Turbūt, kad ne, bet žmonės į šventinius bėgimus, tokius, kaip, pavyzdžiui, Sausio 13-osios bėgimas, Pasaulio lietuvių 5 km bėgimas ar klubo gimtadienis atvyksta ir su šeimomis. Klubo veikloje dalyvaujančių arba klubui prijaučiančių žmonių amžius labai įvairus – nuo 15 iki 60 metų. Beje, labai daug gražių draugysčių gimė tarp mūsų klubo narių ir jų šeimų”. Paprašome kiek plačiau papasakoti apie klubo veiklą, motyvuodami tuo, kad gal daugiau žmonių norės prisijngti prie klubo veiklos ir pasirinks aktyvų gyvenimo būdą. “Daug visko esame darę ir rengę. Klubo veikla orientuota į lietuvių skatinimą aktyviam ir sveikam gyvenimo būdui propaguoti, lietuviškumo išsaugojimui, paramos/labdaros per bėgimą rinkimui, Lietuvos pristatymui pasaulyje. Pirma, aktyviam gyvenimo būdui skatinti per beveik jau penkerius metus esame rengę tokius projektus, kaip: “Bėkime Kartu” – skatinome žmones jungtis, o bėgimas kartu sujungia ir suvienija, “Ruonių rytai” – bėgimas ir maudynės jūroje, “Sekmadieniai bėgimai”, įvairios kelionės ir t. t. Antra, tautiškumui skatinti rengiame Sausio 13-osios  bėgimą Dublino centre “Gyvybės ir Mirties keliu”, jungiamės prie Suomijos ir Estijos jaunimo sąjungų rengiamo pasaulinio bėgimo “5 km už Lietuvą”, du kartus rengėme žygius Vasario 16-ajai atminti. Trečia, klubas iniciavo dvi akcijas ”Mums Rūpi”, kuriose per pirmąją, vykusią 2014 m., surinkome virš 3 000 eurų Lietuvos vaikų dienos centrams (kartu su akcija “aukok.lt”), o 2016 m. surinkome virš 7 000 eurų onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams Vilniaus Santariškių ligoninės įrangai įsigyti (kartu su labdaros organizacija “Airijos lietuviams rūpi” bei “Mamų Unija”), o 2013 m. prisidėjome prie ALB akcijos “Lithuania-Ireland Charity project” – jos metu mūsų klubo bėgikai surinko dar 1800 eurų. Visada bėgdami, dalyvaudami varžybose, stengiamės pabrėžti, kad esamie iš Lietuvos, todėl paprastai vilkime tautinių spalvų turinčius drabužius bei garbingai nešame Lietuvos vėliavą!”


Pabaigai užduodami tradicinį klausimą apie ateities planus. Aistis, matyt, tikėjosi tokio klausimo, todėl nedvejodamas atsako, kad kol kas toli į priekį nežiūri ir neplanuoja – klubas turi savo metinius renginius, o klubo nariai stengiasi burtis daugėn kai tik gali ir turi laiko. “Beje, kai degi aistra savo hobiui, nesvarbu, koks jis būtų, laiko visada atsiranda, o aktyvus judėjimas yra gera priklausomybė”.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą